Logo
EN
نگاه کلی

پادرو پلتفرمی هوشمند برای ارائه خدمات به کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ در حوزه‌های پرداخت، ارسال بسته‌ها، مدیریت سفارش‌ها و ارتباط با مشتریان است. یکی از اهداف اصلی پادرو تسهیل تجارت اجتماعی (social commerce) و تأمین خدمات مورد نیاز فروشندگان شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، واتساپ و دیگر زیرساخت‌های فروش برخط برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است. 

پادرو به‌عنوان یک بستر هوشمند، کمک می‌کند تا کسب‌وکارها، با استفاده آسان از نرم‌افزارهای هماهنگ با شبکه‌های اجتماعی، بتوانند تنها با یک پنل تمامی نیازهای خود برای خلق تجربه فروش مطلوب به مشتریان خود را در اختیار داشته باشند. 

محصولات

پادرو شامل سه بخش «موتور تصمیم DMS» برای متقاضیان سرویس لجستیک، «پلتفرم مدیریت حمل و نقل TMS» برای شرکت‌های حمل و نقل و SMMS برای تجارت اجتماعی است.

DMS  این امکان را برای همه متقاضیان جابجایی کالا ایجاد می‌کند تا بتوانند از میان سرویس‌دهندگان لجستیک فعال در این صنعت، متناسب با هزینه و سطح خدمات مورد نظر خود، مناسب ترین سرویس را انتخاب کنند. از سوی دیگر TMS که در حال حاضر آماده بهره­برداری است، امکان مدیریت ناوگان را برای شرکت‌های لجستیکی فراهم می‌کند. این پلتفرم علاوه بر تعدیل هزینه و بهینه سازی فرآیند جابجایی کالا برای سرویس‌دهندگان، کمک می‌کند تا کالاها آسان‌تر و مطابق خواست متقاضی به مقصد برسند. همچنین SCMS امکان دسترسی به سرویس­های متنوع را برای فروشندگان فعال در شبکه­های اجتماعی با هدف ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای انجام تجارت اجتماعی فراهم می­کند.

تیم پادرو با هدف ایجاد ارتباط میان تامین‌کنندگان خدمات و تقاضاهای موجود، پلتفرمی را برای ارتباط زیرساخت‌های آفلاین و آنلاین در کنار هم ایجاد کرده است تا متقاضیان  از هر صنعت و با هر کسب‌وکاری بتوانند بر اساس اولویت خود به خدمات سرویس‌دهندگان متنوع در حوزه­های مختلفی از قبیل ارسال، پرداخت و مدیریت مشتریان و ارتباطات دسترسی داشته باشند.

 

مشتریان

کمدا

مزبار

کاموا

تماس

تهران، ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﺸﻬﺮ، ﮐﻮﭼﻪ ﺩﻫﺨﺪﺍ (ﻧﻤﺎﺯﯼ ﺳﺎﺑﻖ)، ﭘﻼﮎ ۴۸

۹۱۰۳۲۲۲۲ - 021

۹۱۰۳۲۲۲۲ - 021

hi@podro.com

arrow

مشاهده سایر حوزه ها

حوزه اصلی

فناوری در خدمت زندگی: ساده‌تر، ارزان‌تر و امن‌تر؛

 

ماموریت‌ها

 

  • گسترش محصولات دیجیتالی با هدف کاهش هزینه سبد مصرف خانوار و بهبود تجربه کاربری در پیوند با خدمات مالی و پرداخت گروه مالی پاسارگاد
  • تمرکز بر مشتریان آینده - محصولات آینده با تمرکز بر نیازمندی‌های نسل لبه
دیگر شرکت‌های زیر‌مجموعه هلدینگ فناپ

پرداخت الکترونیک پاسارگاد

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد یکی از معتبرترین شرکت‌های PSP در کشور است که خدمات پرداخت الکترونیکی بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی و خصوصی کشور، ازجمله پاسارگاد، سپه، رفاه، صادرات، گردشگری و... را تأمین می‌کند.

داتین

داتین یک از شرکت‌های نرم‌افزاری پیشرو در ارائه محصولات و خدمات بانکداری، بیمه و پرداخت الکترونیکی است که با ارائه راهکارهای نرم‌افزاری کاملاً بومی در صنعت مالی، بانکی، بیمه و خدمات پرداخت کشور در زمره نقش آفرینان اصلی این صنعت به شمار می‌رود.

راژمان

نشان محصول شرکت «راژمان» یک اپلیکیشن رایگان و کاربردی است که می‌توانید به وسیله آن بهترین راه رسیدن به مقصد را با توجه به مسافت و ترافیک بدست بیاورید و تا رسیدن به مقصد از راهنمایی سخن‌گوی فارسی استفاده کنید.

آلفا

پلی‌پاد نام تجاری شرکت «الماس فناوری ابری پاسارگاد (آلفا)» است کنسول ابری بازی است که در آن برای انجام بازی‌های پی‌سی و کنسول، نیازی به سخت‌افزار بازی نخواهد بود بلکه میتوان به سادگی روی هر پلتفرمی، تنها با داشتن اینترنت بصورت استریم بازی کرد.

اسپارا

شرکت اسپارا طراحی و ارائه محصولات و خدمات تخصصی در حوزه امنیت را در دستور کار خود قرار داده است.