راهکارهای جامع سازمانی و دولت الکترونیکی

راهکارهای جامع سازمانی و دولت الکترونیکی

نگاه کلی

راهکار جامع سازمانی

راهکار جامع سازمانی

دولت الکترونیک

دولت الکترونیک

اهمیت حوزه

متناسب با رشد صنایع و پیچیده‌تر شدن سازمان‌ها، نیاز به راهکارها و نرم‌افزارهای پیشرفته‌تر برای مدیریت نیز تشدید می‌شود. تعدد فرآیندها، اجرای انبوه عملیات اداری و صنعتی، بالا رفتن تعداد کارکنان و مواردی از این دست، باعث می‌شود مدیریت این نوع کسب‌وکارها بدون راهکارهای جامع و یکپارچه نرم‌افزاری، غیرممکن شود. از سوی دیگر، دولت‌ و نهادهای حاکمیتی نیز در اجرای فرایندهای سازمانی و ارائه خدمات به مردم، به شدت به راهکارهای نرم‌افزاری نیاز دارند، چرا که افزایش کارآمدی، کاهش هزینه‌ها، رضایت ارباب‌رجوع و دسترسی همگانی، برای این نهادها اهمیت فراوانی دارد و این موارد تنها از طریق به کارگیری راهکارهای دولت الکترونیک، امکان‌پذیر خواهد بود.

فعالیت‌ها و خدمات

فناپ با تولید زیرساخت‌های نرم‌افزاری از قبیل پلتفرم‌ها و Engine اختصاصی، در کشور امکان تولید راهکارهای مقیاس بزرگ در سطح ملی را فراهم کرده و این نوع محصولات را بر اساس نیازها و ویژگی‌های سازمان‌ها و صنایع بزرگ کشور توسعه داده است.
طراحی، تولید و پیاده‌سازی راهکار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) در هولدینگ صنعتی و معدنی میدکو، از مهم‌ترین دستاوردهای فناپ در بومی‌سازی راهکارهای سازمانی و صنعتی است. اهمیت و عظمت این مگاپروژه، به حدی است که بزرگ‌ترین پروژه نرم‌افزاری کشور لقب گرفته است.
در فناپ‌، همچنین راهکارهایی با هدف اجرای دولت الکترونیکی، حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی و تکریم هرچه بیشتر ارباب‌رجوع، تولید می‌شود که «راهکار پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری»، نمونه‌ای از این نوع راهکارهاست. این راهکار در حال پیاده‌سازی توسط فناپ در استانداری خوزستان است که به‌موجب آن، در حال حاضر فرآیندهای مرتبط با دریافت مجوز سرمایه‌گذاری در 23 سازمان تابعه استانداری به صورت یکپارچه به‌یکدیگر متصل شده است. بدین‌ترتیب، تمام خدمات در یک پنجره واحد به سرمایه‌گذاران ارائه شده و باعث تسهیل و تسریع سرمایه‌گذاری در استان می‌شود.

رویکرد و مزیت

فناپ‌ با تمرکز بر ظرفیت‌های بکر فناوری و همچنین عرصه‌هایی که به دلیل محدودیت‌های مالی و بین‌المللی کمتر در کشورمان رشد کرده،‌ تلاش می‌کند با طراحی و توسعه این زیرساخت‌ها، فناوری هم‌سطح با استانداردهای بین‌المللی را به مشتریان داخلی عرضه کند.
فعالیت‌های فناپ‌، از این نظر منحصربه‌فرد و کلیدی است که زیرساخت‌های نرم‌افزاری، اهمیتی بنیادین در توسعه و افزایش بازدهی سازمان‌ها دارند و به همین دلیل،‌ نوعی سرمایه ملی محسوب می‌شود که خودکفایی در آن، پیشرفت همه‌جانبه بسیاری از صنایع و سازمان‌ها را در پی خواهد داشت.
خودباوری، تکیه بر توان متخصصان و نخبگان داخلی و ارائه فناوری روز دنیا به اکوسیستم‌های کسب‌وکاری کشور، رویکرد اصلی فناپ در ارائه محصولات و توسعه راهکارهای جامع خود بوده است. مهم‌ترین مزیت فناپ‌ نیز تجربه موفق تولید و پیاده‌سازی پروژه‌های نرم‌افزاری مقیاس‌بزرگی است که در نوع خود در کشور کم‌نظیر است.

چشم‌انداز و گام‌های بعدی

فناپ در حال توسعه پلتفرم‌های نرم‌افزاری متعددی است که نتیجه آن، افزایش خدمات مختلف این شرکت به افراد، سازمان‌ها و نهادها خواهد بود. بخشی از این پلتفرم‌ها، محصولاتی اختصاصی را در زمینه بلوغ سازمان و مدیریت بهینه و هوشمند آن، ارائه می‌کند و با بهره‌گیری از فناوری‌های هوشمند اینترنت اشیاء، این امکان را فراهم می‌کند که صنایع و سازمان‌ها از مرحله یکپارچگی فرآیندها با ERP، فراتر رفته و به سازمانی کاملاً هوشمند تبدیل شوند. فناپ‌ امیدوار است با استفاده از شرکت‌های تخصصی خود، تنوع سبد محصولات و خدمات به کسب‌وکارهای ایرانی در این عرصه را افزایش دهد.

شرکت‌ها