دانشگاه خاتم اولین دوره تخصصی مدیریت کسب‌وکار فناوری مالی (فین‌تک) را برگزار کرد

دانشگاه خاتم اولین دوره تخصصی مدیریت کسب‌وکار فناوری مالی (فین‌تک) را برگزار کرد

به گزارش واحد روابط عمومی و برندینگ فناپ، اولین دوره مدیریت کسب‌وکار فناوری مالی یا دوره فین‌تک (FinTech MBA) با حضور 16 نفر از همکاران در سطح هلدینگ برای همکاران شرکت‌های «پرداخت الکترونیک»، «داتین»، «ابرآروان»، «فناپ‌تک»، و «فناپ‌زیرساخت» از آذر 1399 آغاز شد. همچنین، مراسم اختتاميه این دوره روز پنجشنبه 2 تیر 1401 با حضور برخی از اساتید، شرکت‌کنندگان، و مدیران شرکت فناپ در سالن امام رضا (ع) دانشگاه خاتم برگزار شد. این مراسم در پایان آخرین جلسه از دوره درسی مبانی فناوری‌های بیمه (اینشورتک) اجرا شد.

در پایان کلاس آخرین جلسه، سیدرضا جلال‌زاده عضو هیأت علمی و مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌افزایی دانشگاه خاتم، با حضور در این کلاس، درباره برگزاری اولین دوره ام‌بی‌ای فین‌تک توضیح داد و از تمامی دانشجویان که با تلاش و جدیت این دوره را به پایان رسانده بودند، تقدیر و تشکر کرد. جلال‌زاده، مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌افزایی دانشگاه خاتم، گفت: «این دوره در ۴3۲ ساعت و در دو گرایش بانک و بیمه، و بورس و بازار سرمایه، با استفاده از به‌روزترین سرفصل‌های درسی دانشگاه‌های معتبر دنیا طراحی شد. در ادامه با همکاری شرکت فناپ و آقای احمدی‌پویا اولین دوره فین‌تک را برگزار کردیم».

این استاد دانشگاه هدف از ارائه این دوره را گرفتن مجوز پس از بازبینی و اجرای دوباره این دوره از وزارت علوم برای برگزاری رسمی آن اعلام کرد و اظهار داشت: «برنامه‌ریزی برای این دوره همزمان با پایه‌گذاری مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌افزایی دانشگاه خاتم بود». در ابتدای جلسه کلاس، مژگان قاسمی یکی از دانشجویان دوره، پروژه پژوهشی خود را درباره بررسی مدل کسب‌وکاری یکی از اینشورتک‌های موفق جهان به نام «لیموناد» ارائه کرد. او در ابتدا به تصویر ناخوشایند بیمه در ذهن مردم نسبت به شرکت‌های بیمه سنتی اشاره کرد و گفت: «معمولاً این شرکت‌ها در ابتدا به‌ازای ارائه خدمتی ویژه، پول می‌گیرند و در صورت خسارت دیدن مشتری، درصدی از آن را پرداخت می‌کنند و در نهایت، این شرکت‌های سنتی باقی پول را در حوزه‌ای مشخص سرمایه‌گذاری می‌کنند». او در ادامه اظهار کرد: «شرکت‌های سنتی بیمه به‌دلیل وجود رقابت، مجبورند دست به عصا راه بروند؛ امری که لیموناد را بر آن داشت تا بازی را به‌هم بزند و درسال ۲۰۱۵ با شعار «هر آنچه درباره بیمه می‌دانید فراموش کنید»، در حوزه اینشورتک آغاز به کار کرد». قاسمی تأکید داشت: «لیموناد از ربات‌های چت برای بررسی ادعای مشتریان سود می‌برد و در سه تا چهار ثانیه ادعای مشتری را بررسی می‌کند و پاسخ می‌دهد. این امر سبب شده است تا صد برابر بیشتر از رقبای خود، در امتیاز کسب داده پیشی بگیرد».

به گفته او، استارت‌آپ لیموناد براساس اقتصاد رفتاری پایه‌گذاری شده است و از سامانه‌ای تشویقی بهره می‌برد تا اعتماد مردم را به خود جلب کند. به همین منظور، لیموناد ترتیبی اتخاذ کرد که برای هر بیمه فقط هزینه‌ای ثابت بگیرد و مازاد آن را به خیریه اهدا کند. همچنین لیموناد الگوریتم شناسایی دارد و ۲۵ درصد از هزینه ثابت را به خود اختصاص می‌دهد و ۷۵ درصد آن را برای تأمین خسارت خرید بیمه اتکایی و پوشش مالیات و هزینه‌های دیگر استفاده می‌کند. مازاد هزینه‌ها به مؤسسه خیریه‌ای به انتخاب مشتری اهدا می‌شود، بنابراین مصرف‌کنندگان احساس نمی‌کنند که فریب بیمه خود را خورده‌اند.

اینشورتک آينده صنعت بیمه را تغییر می‌دهد

سپس سعید احمدی‌پویا، مشاور ارشد توسعه کسب‌وکار و فین‌تک شرکت فناپ و استاد درس مبانی فناوری‌های بیمه، مباحث جلسه آخر کلاس خود را ارائه کرد و به بررسی مدل‌های‌ کسب‌وکار و دلایل رشد نمایی اینشورتک‌های یونیکورن سال 2022 پرداخت. او در این باره گفت: «در ایران بیمه ساختار سنتی دارد و ضریب نفوذ بیمه در ایران 2.7 درصد است. این میزان نشان می‌دهد زیست‌بوم بیمه در ایران بسیار کوچک است و صنعت برای گسترش خود، بر فروش بیمه‌نامه تمرکز کرده است‌ و شاید به همین دلیل است که در ایران اینشورتک‌ها هم رویکرد بازاریابی و گسترش حوزه فروش را از طریق تجمیع (aggregatory) در پیش گرفته‌اند. اینشورتک‌ها می‌توانند با بررسی مدل‌های کسب‌وکارهای موفق جهانی، ایده‌ها و طرح‌هایی برای توسعه و گسترش کسب‌وکار بیمه در ایران را عملیاتی کنند که البته کار بسیار دشواری است».

این سخنران در ادامه به چک‌لیست لازم برای یونیکورن شدن در صنعت بیمه در دنیا اشاره کرد و گفت: «ایجاد و توسعه حداقل محصول بادوام (Minimum viable product)، طراحی دقیق مدل کسب‌وکار، طراحی روش‌های تأمین مالی مطمئن، و طراحی فرایند مهارت‌افزایی (skill up) از ملزومات رشد نمایی است». احمدی‌پویا در ادامه افزود: «در بررسی یونیکورن‌های سال 2022 چند ویژگی مشترک دیده می‌شود که باید به آن دقت شود. نخست، برهم‌افکن بودن (Disruptive) کسب‌وکار یونیکورن‌هاست؛ برای مثال، لیموناد کسب‌وکار صنعت بیمه را برهم زده و آن را به سمت یک کسب‌وکار P2P برده است و این جای تأمل بسیار دارد. ویژگی بارز دوم، آگاه بودن از فناوری (Tech-savvy) است که سبب شده است یونیکورن‌ها با بهره‌گیری گسترده از فناوری‌های نو، مدل کسب‌وکار خود را حول محور ارائه محصولات و خدمات مقرون به‌صرفه برای مشتری شکل دهند و بر روی طراحی تجربه کاربری دلپذیر برای سهولت استفاده و درک آسان شیوه بهره‌مندی از آن برای مشتری تمرکز کنند و در نهایت ارزش پیشنهادی هیجان‌انگیزی در محصول و برای مشتری فراهم کنند. دو ویژگی بارز دیگر، تمرکز بر زنجیره نیاز مشتری و کارآمد بودن محصول است که رویکرد این کسب‌وکارها، بهره‌گیری از استراتژی‌های متنوع رشد برای کمک به رشد کسب‌وکار با منابع کمتر و کارآمدتر است. آنها در این باره هر جا نیاز دیدند، به‌جای توسعه سازمان خود، به ادغام با کسب‌وکارهای دیگر، یا تملیک استارت‌آپ‌های دیگر، یا حتی به استراتژی اتحاد رقبا روی آوردند و این رویکردهای دقیق و جسورانه، سبب اقبال فزاینده مشتریان و رشد نمایی برای کسب‌وکار شده است». احمدی‌پویا در ادامه، با نام بردن از ده استارت‌آپ یونیکورن برتر صنعت بیمه در آمریکا و شمردن مزایای هر یک، رشدمحور بودن (Growth-driven) را آخرین ویژگی مهم شرکت‌های یونیکورن برشمرد و برای این منظور، انتخاب یک هدف تحول‌آفرین عظیم برای کسب‌وکار، داشتن تفکری خارج از چهارچوب برای رسیدن به هدف، و چشم‌اندازی روشن در ذهن را از الزامات رشد نمایی یک کسب‌وکار دانست.

ده یونیکورن برتر فین‌تک

اولین یونیکورنی که در این جلسه بررسی شد،NextInsurance با ارزشی بیش از 4 میلیارد دلار است که با همکاری با آمازون از طریقBusiness Prime ، پلتفرمی جامع برای پوشش طیف وسیعی از محصولات بیمه به کسب‌وکارهای کوچک ارائه می‌دهد و هوشمندانه با خرید Juniper Labs در سال گذشته، بهره‌گیری از داده‌های باز Juniper را آغاز کرد و با ابزارهای مبتنی بر یادگیری ماشین توانست خدمات سفارشی‌شده، به مشتریان ارائه کند و به این ارزشگذاری در بازار برسد. دومین یونیکورن Cedar بود که به سفارشی‌سازی و ساده‌سازی تجربه پرداخت‌های پزشکی با ارائه روش مشتری‌پسند پرداخته است. احمدی‌پویا در این باره گفت: «متأسفانه در کشور ما بیمه‌ها به دنبال پرداخت‌ نکردن خسارت هستند؛ اما در دنیا به این سمت می‌روند که در کمترین زمان ممکن، ادعای مشتری را بررسی و خسارت را پرداخت کنند».

این مشاور کسب‌وکار فناپ همچنین ادامه داد: «یونیکورن‌ بعدی Ethos به بیمه عمر اخلاقی معروف است. این شرکت ۳۰۰ هزار قلم داده را تجزیه و تحلیل می‌کند و همه مراحل بیمه را یک‌روزه انجام می‌دهد و نیازی به حضور شخص نیست، بلکه براساس داده اطلاعات لازم را جمع‌آوری می‌کند. یونیکورن دیگر New front پلتفرمی دیجیتالی برای سهولت کاربران در فرایندهای خسته‌کننده سنتی بیمه است».

از دیگر یونیکورن‌ها احمدی‌پویا به Oscar اشاره کرد و گفت: «این شرکت با بهره‌گیری از فناوری داده جهت ارائه بیمه سلامت به افراد، خانواده‌ها و مشاغل کوچک است و خدمات مراقبتی را به‌صورت مجازی ارائه می‌دهد. یونیکورن دیگر این صنعتCollective heath ، پلتفرم سلامت یکپارچه مبنی بر فضای ابری برای مدیریت برنامه‌های مختلف مراقبت‌های بهداشتی است. یونیکورنAt-Bay نیز خدمات بیمه سایبری و پلتفرم مدیریت ریسک برای کسب‌وکارها ارائه می‌کند و حوزه‌های حریم خصوصی اطلاعات، امنیت شبکه، و جلوگیری از وقفه‌های کسب‌وکاری مشتمل بر اخاذی سایبری، کلاهبرداری مالی و محتوای رسانه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد». این سخنران ادامه داد: «یونیکورنHippo insurance ، پوششی هوشمند و رویکردی جدید برای بیمه خانه ارائه داده است. این یونیکورن با شخصی‌سازی سیاست‌های بیمه برای پوشش اقلام معمولی خانگی ناموجود در بیمه استاندارد خانه ازجمله نظافتچی‌ها و پرستاران کودک، بیمه سفارشی‌شده برای هر مشتری ارائه می‌کند». احمدی‌پویا به پلتفرم Sidecar health که بیمه درمان شخصی کاربران بر اساس بودجه آنان است، اشاره کرد و در پایان نیز از Clearcover نام برد. این پلتفرم بیمه مبتنی بر برنامه موبایلی با سیاست‌های خودکار، برای یافتن، مقایسه، خرید، و مدیریت و ارائه پیشنهاد از طریق ویزاردهاست و امکان ثبت ادعاها به‌صورت شفاف و ارسال جزییات و شواهد آسیب واردشده از طریق موبایل را فراهم می‌کند و توانسته است رکورد پرداخت خسارت در ۷ دقیقه را ثبت کند.

بررسی تجربه و مدل کسب‌وکار یک اینشورتک ایرانی

احمدی‌پویا در پایان جلسه کلاس، با دعوت از بهاره شریفیون مدیرعامل «بیمه‌دات‌کام»، به بررسی چالش‌های اینشورتک‌ها در ایران و مدل کسب‌وکاری بیمه‌دات‌کام پرداختند. شریفیون به شکل‌گیری این استارت‌آپ در سال ۹۵ و مشکلاتی که پیش‌روی استارت‌آپ‌ها در حوزه بیمه است پرداخت. مدیرعامل بیمه‌دات‌کام به فقدان اعتقاد به بیمه به‌عنوان مشکلی اساسی اشاره کرد، همچنین نبود داده‌ لازم در ابن صنعت را چالش دیگری دانست که این استارت‌آپ همواره با آن دست‌ و پنجه نرم کرده است. او در این باره افزود: «صنعت بیمه در ایران بیشتر مبتنی بر فروش است. داستان ما به‌عنوان یک اینشورتک، فقط فروش نیست، بلکه سعی بر تجربه نوآوری‌های مختلف در صنعت بیمه است و برای آن برنامه‌ریزی و دپارتمان AI راه‌اندازی کردیم. همچنین برای ما تولید محتوا در این حوزه اهمیت دارد و مجله «بیمه‌دات‌کام» در راستای فرهنگ‌سازی در صنعت بیمه منتشر می‌شود». دوره مدیریت کسب‌وکار فناوری مالی به‌مدت ۴3۲ ساعت از آذر 1399 به‌همت مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌افزایی دانشگاه خاتم اجرا شد که پنجشنبه ۲ تیر 1401 به پایان رسید. اساتید اولین دوره FinTech آقایان جوانمردی، منطقی، جلال‌زاده، احمدی‌پویا، طهرانی، پورغلامعلی، زمانی، قاسمی و خانم‌ها صائمیان، میرزایی، افسری، و دهقان بودند.

منبع: دانشگاه خاتم

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه