راهکار جامع سازمانی فناپ چیست؟

راهکار جامع سازمانی فناپ چیست؟

از آغاز انقلاب صنعتی اول تا امروز، هر کسب‌وکاری برای دستیابی به موفقیت از 4 منبع (4m) یعنی منابع انسانی، مواد اولیه، منابع مالی و ماشین‌آلات استفاده کرده است. اهمیت این منابع در پیشبرد اهداف سازمان به‌قدری بالاست که با در نظر نگرفتن هر یک از این عوامل یا محدودسازی آنها خللی جدی به سازمان‌ها وارد می‌شود.

با تحول در راهکارهای سازمانی، مدیران می‌توانند با استفاده از ERP به‌صورت لحظه‌ای از آخرین وضعیت هر یک از منابع چهارگانه خود آگاه شوند.

ERP بومی‌سازی‌شده فناپ که با نام «فنارپ» (FANARP) شناخته می‌شود، با بهره‌گیری از آخرین روش‌شناسی‌های استقرار و با استفاده از ‌روش‌های بین‌المللی با یکپارچه‌سازی 4m، امکان بهره‌مندی از راهکار جامع سازمانی به‌منظور مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده صحیح از منابع، افزایش بهره‌وری و در نتیجه حداکثرسازی سود را برای تمامی سازمان‌های بزرگ به ارمغان آورده است. راهکار جامع سازمانی فناپ یا FANRP، برمبنای تجارب برتر بین‌المللی و پوشش‌دهی قوانین کسب‌و‌کار در ایران توسعه یافته است. بستر فرایندگرای FANRP، به تسهیل تصمیم‌سازی، یادگیری و هوشمندی در محاسبه بهای تمام‌شده و مدیریت عملکرد، در سازمان‌های بزرگ و متوسط کمک می‌کند؛ به‌نحوی که عملکرد سازمان با رویکردی یکپارچه و به‌طور خودکار از لایه‌های فرایندی تا بین محصولی (سیستمی)، مدیریت شود. در عین حال، استفاده از روش‌شناسی مناسب از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در موفقیت محسوب می‌شود. روش‌شناسی (methodology)، مجموعه‌ای سازمان‌یافته از رویه‌ها، تکنیک‌ها و ابزارهاست که برای راهبری پروژه در چرخه حیات آن و دستیابی به اهداف و کاهش مشکلات جاری پروژه توسعه یافته است.

از جمله اهداف فنارپ می‌توان به مدیریت یکپارچه اطلاعاتی و ارائه سریع گزارش‌های معتبر، ایجاد هوشمندی در کسب‌و‌کار، بهبود فرایند کسب‌و‌کار با رویکرد فناوری اطلاعات، افزایش رقابت در پاسخ به مشتری و نوسانات بازار و همچنین ارتقای بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها، کمک به جمع‌آوری و تدوین شاخص‌های عملکردی در تمام حوزه‌ها و کمک به توسعه و جاری‌سازی سامانه‌های مدیریتی سازمان و شرکت‌های تابع اشاره کرد.FANRP راهکاری فرایندمحور است که به‌وسیله آن می‌توان بر پایه اطلاعات درست و به‌موقع، منابع را به‌درستی و برای منافع سازمان برنامه‌ریزی کرد.‌ این راهکار اطلاعات، جریان اطلاعات را ساده می‌کند؛ همچنین فرایندهای کسب‌و‌کار را به‌صورت پیوسته به یکدیگر متصل می‌کند و در نتیجه راندمان سازمان را بالا می‌برد، چرا که اطلاعات همیشه در دسترس است.

راهکار جامع سازمانی فناپ (FANRP)، شامل 40 محصول نرم‌افزاری در 13 گروه محصول است که بيش از ٢٠٠ فرایند کسب‌وکاری را پوشش می‌دهد، این فرایندها در هلدینگ «میدکو» جاری می‌شود تا بتواند چرخه کامل اتوماسیون صنعتی را به کسب‌وکار هوشمند متصل کند و با افزایش سود سازمان، تأثیر اصلی خود را برجای گذارد. گفتنی است، صنایع معدنی (فولاد، مس، آلومینیوم)، صنایع تولید پیوسته (دارویی و شیمیایی)، صنایع تولید گسسته و کارگاهی، سازمان‌های پروژه‌محور (راه‌سازی و ساختمانی)، صنعت انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی)، صنایع غذایی و همچنین شرکت‌های خدماتی و دانشگاه، حوزه‌های کاربردی در FANRP را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر، فنارپ به‌عنوان راهکار جامع یکپارچه اطلاعاتی در میدکو پیاده‌سازی شده که در 13 گروه محصول، 36 محصول، و 205 فرایند دسته‌بندی شده است که تاکنون 105 فرایند آن دیپلوی شده یا آماده دیپلوی است. همچنین، در تمامی شركت‌ها و كارخانه‌هاي میدکو، برای دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان، از راهکار FANRP استفاده می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه