مدیربازاریابی و فروش شرکت زیتل: «هدف ما از معرفی برند و ایجاد ارتباطات جدید در ایران موبایل سامیت محقق شد»

مدیربازاریابی و فروش شرکت زیتل: «هدف ما از معرفی برند و ایجاد ارتباطات جدید در ایران موبایل سامیت محقق شد»

اولین دوره رویداد «ایران موبایل سامیت» طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه (سی‌ام و سی‌ویکم خرداد) برگزار شد و شرکت فرابرد داده‌های ایرانیان با نام تجاری «زیتل» به‌عنوان همکار برگزاری در این رویداد حضور داشت. به همین بهانه با محمدرضا فاضلی، مدیر بازاریابی و فروش شرکت زیتل در مورد این رویداد، اهداف این شرکت از این حضور و دستاوردهای آن به گفتگو نشستیم که مشروح این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

  • به‌عنوان سوال نخست، خدمات زیتل از چه ویژگی‌هایی برخوردار است و چه مزایایی نسبت به سایر سرویس‌های ارائه‌شده اینترنت در کشور دارد؟

مهم‌ترین ویژگی زیتل شبکه پرظرفیت و پایدار است که با بهره‌گیری از طراحی صحیح و استفاده از تجهیزات با به‌روزترین فناوری‌ها محقق شده است. ویژگی دیگری که ما را از سایر سرویس دهنده‌های اینترنت در کشور متمایز می‌کند، سادگی و راحتی در انتخاب و ارائه‌ی خدمات به مشتریان و اینترنت نامحدود است.

  • انگیزه‌ی زیتل از شرکت در رویداد «ایران موبایل سامیت» چه بوده و چه اهدافی را دنبال می‌کرد؟

هدف ما از حضور در این رویداد و رویدادهای مشابه، معرفی شرکت و برند آن به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنت پرسرعت به کاربران حرفه‌ای و کسب‌وکارهای فعال در حوزه‌های مختلف است. قطعا «ایران موبایل سامیت» در دو بخش بازی و نرم‌افزارهای موبایلی به عنوان یک ارائه‌دهنده‌ی ارتباطات ثابت از اهمیت ویژه‌ای برای زیتل برخوردار است.

  • این رویداد به‌عنوان یک بستر در چه جنبه‌هایی به ارتقای عملکرد زیتل کمک کرد؟

علاوه بر بحث معرفی خدمات زیتل که مورد نیاز همه‌ی کاربران و کسب‌کارها است، باید به این نکته اشاره کرد که قطعا ارتباطات مستقیم و گفتگو منجر به حصول آگاهی بیشتر از نیازهای کاربران حرفه‌ای برای ما می‌شود.

  • اینک با پایان برگزاری «ایران موبایل سامیت»، برآورد شما از این رویداد و جنبه‌های مختلف برگزاری آن چیست؟

اولین بازخوردی که پس از برگزاری رویداد دریافت کردیم، رضایت برگزارکنندگان از خدمات مورد تعهد زیتل بود که باید از تیم‌‌های فنی زیتل تشکر کنم که دو روز مانده به شروع رویداد با برنامه‌ریزی و طراحی صحیح و بی‌نقص کلیه‌ی امور، موجب کسب نتیجه‌ای ایده‌آل شدند. دومین موضوع، برقراری ارتباطات جدید و مثبتی بودکه در حاشیه‌ی این رویداد ایجاد کردیم و انتظار می‌رود خروجی‌های موردانتظاری نیز به همراه داشته باشد.

  • به‌نظر شما مخاطبان رویداد «ایران موبایل سامیت» را چه کسانی تشکیل می‌دادند و این مخاطبان از چه منظر برای زیتل حائز اهمیت هستند؟

فعالان حوزه برنامه‌های موبایلی در این رویداد حضور پررنگی داشتند که همه آن‌ها برای فعالیت خود نیاز به ارتباط اینترنت دارند. نقطه قوت ما در این رویداد نیز ارائه راهکار مناسب به تولیدکنندگان و کاربران حرفه‌ای حاضر در این رویداد بود.

  • زیتل پیش از این در رویدادهای مشابه نیز شرکت کرده بود؟ اگر چنین بوده، چه نتایجی برای شرکت به‌همراه داشته است؟

بله، برای یک هفته پیش از رویداد «ایران موبایل سامیت»، زیتل در نمایشگاه اینوتکس که مربوط به فناوری و نوآوری بود، حضور داشت. در آن نمایشگاه نیز بازخورد خیلی خوبی از مراجعین گرفتیم. بسیاری از مراجعین آن نمایشگاه از مشتریان کنونی زیتل بودند اما از سوی دیگر، بسیاری تنها نام ما را شنیده بودند که این حضور، باب گفتگو و معارفه را با این افراد و معرفی کامل خدمات زیتل باز کرد.

  • به‌عنوان سوال آخر، پیش بینی می‌کنید که زیتل را طی سال جاری در چه نوع رویدادهای دیگری ببینیم؟

ما آمادگی حمایت از رویدادهای حوزه ارتباطات و فناوری را داریم و هم اکنون نیز در حال آماده شدن برای حضور در رویداد تداکس تهران و مذاکره برای حضور در رویداد «سلامت دیجیتال» و چند رویداد دیگر هستیم که قطعا در زمان مناسب اطلاع‌رسانی کامل در مورد آن انجام خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه