پیوند چشم با ماشین

آیا به زودی و در طول حیات ما کامیوترها مانند ما انسان‌ها و یا حتی بهتر از ما دنیا را خواهند دید؟ آیا کامپیوترها می‌توانند مانند یک کودک نام اشیاء پیرامون خود را بیاموزند و با آنها تعامل کنند؟ آیا می‌توانند چهره‌ها را به خاطر بسپارند و احساسات را تشخیص بدهند؟

سال‌ها پیش با پیدایش علم هوش مصنوعی، بسیاری امید داشتند که کمتر از دو دهه ماشین‌هایی ساخته شوند که بیشتر توانایی‌های انسان‌ها را از نظر یادگیری و ادراک و استدلال دارند. فیلم‌های بسیاری به این موضوعات پرداختند و مرز تخیل و واقعیت را از هم بسیار دور کردند. آیا واقعا زمان آن رسیده است که شاهد تحولات بزرگی در حوزه هوش مصنوعی باشیم؟

یادگیری و بینایی، دو جنبه برجسته از توانایی انسانی هستند که اگر کامپیوترها به آن مجهز شوند آینده‌ای غیر قابل پیش‌‌بینی را برای همه رقم خواهند زد. نشست نمایش آینده این هفته به همین موضوع اختصاص دارد. این ارائه که توسط علی صالحی از شرکت به‌پویش انجام می‌شود به بررسی بزرگ‌ترین گام‌ها در جهت پیشرفت این دو بعد طی 60 سال اخیر و نمایش نمونه‌ای واقعی از پیشرفت‌های پیش رو می‌پردازد.

نشست نمایش آینده امروز، یکم دی‌ماه ساعت 18 در کافه‌ آی‌تی برگزار می‌شود. رونمایی از نرم‌افزار کلاس‌بندی تصاویر شرکت به‌پویش تحت عنوان"Deep Vision" نیز بخش دیگری از برنامه امروز خواهد بود

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه