داتین

شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم

حوزه فعالیت

داتین یک از شرکت‌های نرم‌افزاری پیشرو در ارائه محصولات و خدمات بانکداری، بیمه و پرداخت الکترونیکی است که با ارائه راهکارهای نرم‌افزاری کاملاً بومی در صنعت مالی، بانکی، بیمه و خدمات پرداخت کشور در زمره نقش آفرینان اصلی این صنعت به شمار می‌رود.

محصولات و خدمات

داتین طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را عرضه می‌کند که اهم آنها در گروه‌های کلی ذیل دسته‌بندی می‌شوند:

  • راهکارهای بانکداری متمرکز
  • راهکارهای تحلیلی
  • راهکارهای مشتری‌محور
  • راهکارهای بانکداری دیجیتال
  • راهکارهای پرداخت   
  • راهکارهای سازمانی   
  • محصولات و خدمات  حوزه زیرساخت
  • راهکار پیوستن به شبکه های پرداخت بین الملل
  • راهکار بیمه گری

    

از جمله اهم مشتریان داتین در حال حاضر می توان به بانک­های پاسارگاد، رفاه کارگران، گردشگري، توسعه تعاون، سرمایه، قرض‌الحسنه رسالت، شرکت­های توسعه سرمایه پیشگامان پویا (زیرمجموعه بانک ملی ایران)، پرداخت الکترونيک پاسارگاد، تجارت الکترونیک ايران خودرو، فناپ تک و  به بیمه‌های پاسارگاد، کوثر  و حکمت اشاره نمود.

رویکرد ویژه و مزیت

با توجه به رشد روزافزون فعالیت‌های مالی و بانکی در طول سال‌های اخیر در ایران و با توجه به رشد تقاضا در این صنعت که خود موجب تغییر در خواست مشتریان و تغییر در سطح کیفی ارائه این خدمات گردیده است، این شرکت جهت برآورده نمودن نیاز مخاطبان و همچنین هم سطح نمودن محصولات خود با استانداردهای موجود در سطح شرکت‌های مطرح بین‌المللی دنیا به بررسی و به‌روزرسانی نرم‌افزارهای تولیدی در قالب بازنگری و بهینه‌سازی محصولات گذشته و نیز طراحی و تولید ماژول‌های جدید نرم‌افزاری جهت ارتقای محصولات گذشته و در سطحی بالاتر، تولید نرم‌فزارهای جدید مورد نیاز بازار هدف خود پرداخته است. تلاش پیوستۀ شرکت داتین، جلب رضایت مشتریان، به عنوان محوریترین رکن کسب و کار می­باشد. در شرکت داتین اعتقاد بر این اصل است که بدون جلب رضایت خاطر مشتریان و عرضۀ محصولی که نیازمندی آنها را بر اساس مفاد از پیش تعیین شده برآورده نماید، موفقیت کامل هرگز به وقوع نخواهد پیوست. در حال حاضر داتین با بیش از ۵۵۰ همکار متخصص و متعهد، در پنج حوزه حا‌ئز رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور شده و رتبه ۴۱۹ را در بین ۵۰۰ شرکت اول کشور بر اساس رتبه‌بندی IMI100 دارا است.

تاریخچه

شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم(داتین) تا پایان سال 91 به عنوان واحد راهکارهای بانکی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) فعالیت می‌کرد و از آن پس به صورت یک شرکت مستقل زیر مجموعه هلدینگ فناپ به فعالیت ادامه داده است. از آغاز تشکيل، پروژه توليد سامانه بانکداری متمرکز (Core Banking) بومي به عنوان نخستين اقدام اين تیم/شرکت هدف‌گذاري شد. این کار از ابتداي سال 85 و با تشکيل تيم برنامه‌نویسی آغاز شد و با بررسي محصولات داخلي و خارجي مشابه ادامه يافت. ثمره این فعالیت راه‌اندازی نخستين سيستم واقعي سامانه بانکداری متمرکز در بانک پاسارگاد در دي ماه 87 بود. پس از آن سایر سامانه‌های بانکی نیز به سبد محصولات داتین افزوده شد و راهکار جامع بانکی داتین شکل گرفت.

اطلاعات تماس

مدیرعامل : محمد نژادصداقت

تلفن : 24597000

آدرس : بلوار افریقا،  انتهای ناهید شرقی(ساختمان ناهید)‌،  پلاک 33

وب سایت: www.dotin.ir

هلدینگ فناپ