خدمات ارزش افزوده

خدمات ارزش افزوده

اهمیت

ارزش خدمات ارزش افزوده در صنعت ICT در نیمه نخست سال 1397 حدود 50 هزار میلیارد تومان تخمین زده شد. در حال حاضر، بخش قابل توجهی از ارزش افزوده در دنیا در بخش IT متمرکز است؛ به نحوی که در سطح جهانی ۳۰ درصد بازار زیرساخت مربوط به حوزه ICT است و ۷۰ درصد در حوزه IT و تولید محتوا متمرکز است، حال آنکه در کشور ما این روند برعکس است. همین موضوع اهمیت خدمات ارزش افزوده و نقش آن در حوزه IT را کاملاً روشن می‌کند.

فعالیت‌ها و خدمات فناپ

هولدینگ فناپ در عرصه خدمات ارزش افزوده در زمینه ارائه خدمات تجمیع و نشر بر بستر اپراتورهای تلفن همراه و بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کند. فناپ خدمات خود در این عرصه را از طریق شرکت فناپ‌پلاس، یکی از شرکت های اصلی زیرمجموعه خود ارائه می‌کند. محصولات و خدمات فناپ در عرصه خدمات ارزش افزوده در ارتباط مستقیم با سه عرصه اپراتور تلفن همراه مجازی و اپراتور ارتباطات ثابت قرار دارد. مشارکت فعال با اپراتورهای شبکه انتقال، توسعه‌دهندگان و صاحبان محتوا در توسعه یک زیست‌بوم دیجیتال ایمن، فراگیر و پایدار با تمرکز بر نشر محتوا برای جامعه از دیگر خدمات مجموعه فناپ در حوزه خدمات ارزش افزوده تلقی می‌شود.

رویکرد و مزیت فناپ

همکاری مستقیم با هر سه اپراتور تلفن همراه کشور و امکان تجمیع و نشر خدمات تولیدکنندگان محتوا بر بستر اپراتورهای همراه و اینترنت (OTT) با ارائه متنوع‌ترین ابزارهای توسعه سرویس از جمله انواع راهکارهای پرداخت، احراز هویت، خدمات ابری و ... از مهم‌ترین مزایای فناپ در این عرصه به‌شمار می‌روند. در واقع، فناپ در هر دو زیرشاخه حوزه خدمات ارزش افزوده یعنی خدمات ارزش افزوده رفتار مشتری (مانند سرویس‌های رای‌گیری و نظرسنجی و ...) و خدمات ارزش افزوده سازمانی (مانند اپلیکیشن‌های بانکی و ...) خدمات خود را ارائه می‌کند.

چشم‌انداز و گام‌های بعدی

تبدیل شدن به بزرگترین ناشر محتوا و خدمات دیجیتال و همچنین رونق و توسعه کسب‌و‌کارهای مرتبط با این حوزه به‌عنوان یکی از نخستین چشم‌اندازهای مجموعه فناپ در این عرصه تعریف شده است. با این وجود، توجه این هولدینگ در حوزه خدمات ارزش افزوده بر تولید خدمات مبتنی بر کارآفرینی، پایبندی به حفظ حقوق مالکیت مادی و فکری و پشتیبانی مسئولانه از تمامی ذینفعان زیست‌بوم، متمرکز است. توسعه زیست‌بوم دیجیتال در جامعه محلی، منطقه‌ای و جهانی، با تمرکز بر نشر محتوای دیجیتال و همچنین تولید محتوای همسو با فرهنگ فارسی‌زبانان نیز در صدر اولویت‌های فناپ قرار دارد.