رسانه‌های اینترنتی

رسانه‌های اینترنتی

اهمیت

قالب رسانه‌ای از آنچه در گذشته سراغ داشتیم فاصله بسیاری گرفته؛ ظهور ماهواره سایر فرم‌ها و تکنولوژی‌های گذشته رسانه‌ای را تحت‌الشعاع خود قرار داد. پس از آن با فراگیر شدن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فرم جدیدی از روابط میان انسان‌ها شکل گرفت و امروزه توسعه و گسترش رسانه‌های اینترنتی پیش از هرچیز تأکیدی بر این نکته است که باید با این جریان همگام شد.

فعالیت‌ها و خدمات فناپ

مجموعه فناپ در این عرصه ناشر خدمات محتوایی برترین توسعه‌دهندگان ایرانی و بین‌المللی برای کاربران فارسی‌زبان است. اما نقطه قوت هولدینگ فناپ در این حوزه، راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی و خدمات پخش اینترنتی فیلم و سریال است که تلویزیون اینترنتی «آیو» محصول شرکت باران تلکام در این چارچوب قرار می‌گیرد.

رویکرد و مزیت فناپ

هولدینگ فناپ دارای مجوز IPTV و VOD از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. از سوی دیگر، مجموعه فناپ به‌واسطه مشارکت فعال با اپراتورهای شبکه انتقال، توسعه‌دهندگان و صاحبان محتوا، درصدد توسعه یک زیست‌بوم دیجیتال ایمن، فراگیر و پایدار با تمرکز بر نشر محتوا برای کاربران فارسی‌زبان است. این رویکرد تنها به یک تلویزیون اینترنتی محدود نمی‌شود، بلکه پروژه «آیو» به عنوان محصول شرکت باران تلکام در ارتباط تنگاتنگ با شرکت فناپ‌پلاس قرار دارد.

چشم‌انداز و گام‌های بعدی

هولدینگ فناپ در پروژه تلویزیون اینترنتی آیو به دنبال تقویت آن در حد یک مجموعه پیشرو و نوآور است. از سوی دیگر، فناپ چشم‌انداز خود در مورد آیو را بر تبدیل شدن آن به‌عنوان یک شرکت برتر در بازار بین‌المللی و یکی از پنج ارائه‌دهنده خدمات این حوزه در خاورمیانه متمرکز کرده است.