خدمات محتوا و ارزش افزوده

خدمات محتوا و ارزش افزوده

نگاه کلی

رسانه‌های اینترنتی

رسانه‌های اینترنتی

خدمات ارزش افزوده

خدمات ارزش افزوده

اهمیت حوزه

حوزه خدمات محتوا و ارزش افزوده به طور کلی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود؛ نخست، خدمات ارزش افزوده رفتار مشتری (مانند سرویس‌های رای‌گیری و نظرسنجی)، دوم، خدمات ارزش افزوده شبکه‌ای (مانند تلویزیون‌های آنلاین یا همان IPTV) و در نهایت، خدمات ارزش افزوده سازمانی (مانند اپلیکیشن‌های بانکی). انواع خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می‌شود، شامل پرداخت‌های موبایلی (USSD)، اپلیکیشن‌های کاربردی، پخش یا دانلود موسیقی، بازی آنلاین و مواردی از این دست می‌شود.

فعالیت‌ها و خدمات

مجموعه فناپ محصولات و خدمات خود در حوزه خدمات محتوا و ارزش افزوده را در عرصه‌های زیر ارائه می‌کند:

  • ارائه خدمات تجمیع‌کنندگی و نشر بر بستر اپراتورهای تلفن همراه
  • بازاریابی دیجیتال
  • راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی و خدمات پخش اینترنتی فیلم و سریال

این موارد از طریق دو شرکت زیرمجموعه فناپ یعنی شرکت‌های فناپ‌پلاس و باران‌تلکام محقق می‌شود. محصولات و خدمات فناپ در این حوزه با عرصه‌های اپراتور تلفن همراه مجازی، اپراتور ارتباطات ثابت و در نهایت تلویزیون اینترنتی مرتبط است. از محصولات فناپ در حوزه خدمات محتوا و ارزش افزوده می‌توان به تلویزیون اینترنتی آیو اشاره کرد.

رویکرد و مزیت

فناپ به‌عنوان سرویس‌دهنده در حوزه خدمات محتوا و ارزش افزوده، به‌واسطه اخذ مجوز IPTV و VOD از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما، همکاری مستقیم با هر سه اپراتور تلفن همراه کشور را رقم زده و از امکان و امتیاز تجمیع‌کنندگی و نشر خدمات تولیدکنندگان محتوا بر بستر پراتورهای همراه و اینترنت (OTT) و همچنین ارائه متنوع‌ترین ابزارهای توسعه سرویس از جمله انواع راهکارهای پرداخت، احراز هویت، خدمات ابری و ... برخوردار است.

چشم‌انداز و گام‌های بعدی

مجموعه فناپ در حوزه خدمات محتوا و ارزش افزوده با هدف افزایش مشارکت با اپراتورها، به‌دنبال توسعه زیست‌بوم دیجیتال پایدار با تمرکز بر محتوا است. از این منظر، فناپ درصدد فراهم کردن دسترسی آسان و ارزان برای کاربران و مشتریان خود است، امری که با ارتقای خلاقیت و اشتغال‌زایی محلی، هدف «کسب ارزش بیشتر از منابع کمتر» را نیز محقق خواهد کرد. همچنین هولدینگ فناپ در این حوزه درصدد کسب جایگاه بزرگترین ناشر محتوا و خدمات دیجیتال است.

شرکت‌ها