باران تلکام

معرفی

شرکت باران تلکام به صورت تخصصی در زمینه رسانه‌های اینترنتی و خدمات مرتبط با آن فعالیت می‌کند. این شرکت خدمات خود را در دو شکل پخش تلویزیونی از طریق پروتکل اینترنتی (IPTV) و سامانه ویدئوی درخواستی (VOD) ارائه می‌کند. محصول باران تلکام با نام تجاری «تلویزیون اینترنتی آیو» هم اکنون در تمام پلتفرم‌های موجود قابل دریافت است و به کاربران خدمات می‌دهد.

محصولات و خدمات

تلویزیون اینترنتی «آیو» با بیش از 3 میلیون کاربر و با شعار «جور دیگر باید دید»، یگانه محصول باران تلکام تلقی می‌شود و این شرکت تمام توان خود را بر توسعه این محصول متمرکز کرده است. آیو ترکیبی از پیشرفته‌ترین راهکارهای عرضه خدمات پخش زنده شبکه های خطی، پخش آنلاین فیلم و سریال، مستند، محتواهای ویژه کودک و سایر دسته‏بندی ها را بر بستر اینترنت برای فارسی‌زبانان فراهم کرده است.

مزیت‌ها

جامعیت محتوا، برخورداری از تکنولوژی‏های روز این صنعت (شبکه وVOD) و همچنین پلتفرم‏های پخش متعدد (اندروید، ios، وب، تلویزیون هوشمند و ستاپ‌باکس)، از مهم‌ترین مزیت‏های محصول باران تلکام به‌شمار می‌رود. در عین حال، مزیت آیو نسبت به سایر تلویزیون‌های اینترنتی به خدمات و قابلیت‌های آن برمی‌گردد که عبارتند از:

  • ارائه مجموعه‌‍‌ متنوعی از فیلم‌ها و سریال‌های روز و آرشیوی ایرانی و خارجی با امکان دانلود و تماشای آفلاین در اپلیکیشن.
  • شبکه‌های اختصاصی آیو مثل آیواسپرت و آیوتون با قابلیت پخش زنده و بازگشت به برنامه‌ها تا 14 روز قبل (این امکان در بین تمامی تلویزیون‌های اینترنتی کشور، تنها در آیو قابل دسترسی است).
  • تماشای زنده شبکه‌های تلویزیونی و استانی و قابلیت بازگشت به برنامه‌ها تا 14 روز قبل.
  • امکان تماشا با اینترنت رایگان اپراتورهای منتخب

تاریخچه

شرکت باران تلکام در سال 1393 فعالیت‌ خود را در حوزه‌ IPTV آغاز کرد و در سال 1394 موفق به دریافت نمایندگی عرضه خدمات سازمان صدا و سیما شد. باران تلکام علاوه بر صدا و سیما با سایر سازمان‌ها و نهادهای ذینفع و پدیدآورندگان محتوا و خدمات در این حوزه همکاری نزدیکی دارد. این شرکت در سال 95 موفق به دریافت پروانه VOD شد و در حال حاضر با قریب به صد نفر نیروی انسانی از معدود شرکت‌های فعال در صنعت است که هر دو مجوز IPTV و VOD را اخذ کرده است.

اطلاعات تماس

مدیر عامل: محمدحسن حافظى‌پور 

شماره تماس: 26801534

آدرس: ولنجک ،  بلوار دانشجو ،  پلاک  10،  طبقه سوم ،  واحد 304

وب سایت : www.aionet.ir

هلدینگ فناپ