Logo
EN
heading

درباره فناپ

تاریخچه فناپ

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) در 24 دی‌ماه سال 1384 با سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد و همکاری جمعی از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تاسیس شد.

ماموریت اولیه فناپ در ابتدا، طراحی و تهیه راهکار بانکی بومی ایرانی با تکیه بر تخصص و دانش روز جوانان ایرانی بود، که با عنایت خداوند محقق گردید. پس از این موفقیت، فناپ فعالیت‌های خود را در صنعت فناوری اطلاعات با ارائه راهکارهای جامع مالی، راهکارهای جامع بیمه‌گری، بورس و مدیریت و پردازش تراکنش‌های مالی گسترش داد، که هم‌اکنون بخشی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و موسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های بیمه و کارگزاران بورس، در حال استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها هستند. توسعه و پیاده‌سازی راهکار حمل‌ونقل هوشمند مبتنی بر پردازش تصویر، نخستین تجربه فناپ در حوزه‌های غیرمالی و بانکی بود و در ادامه با ارائه خدمات ارزش افزوده محتوایی و پرداخت بر بستر تلفن همراه و راه‌اندازی دو اپراتور ارتباطات ثابت (FCP و FWA) مخابراتی، در بخش‌های مختلف زنجیره ارزش فناوری ارتباطات نقش‌آفرین شد. راه‌اندازی نخستین تلویزیون اینترنتی کشور، طراحی و پیاده‌سازی راهکار جامع سازمانی و صنعتی در قالب بزرگ‌ترین پروژه نرم‌افزاری کشور و راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتاب‌دهی کسب‌وکارهای نوپا و در نهایت حضور در پروژه‌های بزرگ فناورانه دولت الکترونیک و توسعه فناوری‌های نوظهور در تراز جهانی نظیر اینترنت اشیا، زنجیره بلوک و هوش مصنوعی بخش دیگری از دستاوردهای گروه فناپ تا به امروز بوده است. 

بیانیه ماموریت

زیست‌بوم فناورانه فناپ مشتمل بر شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و اجتماعی زیرمجموعه، در تعامل سازنده با سایر شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بازیگران فعال در عرصه فناوری کشور فعالیت می‌کند. فناپ باورمند به توحید، مالکیت حقیقی و اعتباری خداوند بر همه هستی، به مدد سرمایه انسانی کارآمد، خلاق و متعهد، با توسعه مداوم فناوری و نوآوری به‌عنوان اساسی‌ترین ابزار ارزش‌آفرینی در کاروکسب، به تحقق چشم‌انداز، اهداف و آرمان‌های سازمانی و توان‌مندسازی و خشنودی مشتریان و فراتر از آن به آفرینش سبک زندگی هوشمند اعم از سازمان‌ها و کاربران نهایی به‌عنوان ذات زیست‌بوم خود متعهد است. 

فناپ، می‌باید سرآمدی و ارتقا مداوم جایگاه گروه مالی پاسارگاد در بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه سبد سرمایه‌گذاری گروه در این حوزه را وجهه همت خود گمارد و با حضور موثر در بازارهای بین‌المللی و کسب درآمد ارزی در تراز جهانی نقش‌آفرینی کند.

چشم انداز

فناپ، سکوی خلق اینده
چشم انداز ما، نقشه راه ما برای توسعه ارزش‌های بنادین زیر است:
 • محملی برای هم‌افزایی و مشارکت همه توسعه‌دهندگان کسب‌وکارهای فناورانه
• ارائه راهکارها، ابزارها و زیرساخت‌هایی برای خلق آینده مطلوب
• تمرکز بر بصیرت زیست بوم‌گرا و کنش‌مند در تعامل با سایر بازیگران زیست بوم فناوری
• رشد مبتنی بر رقابت در عین مرافقت و تاکید بر ارزش نهایی خلق شده بزرگتر
• بهره‌گیری از اثر شبکه‌ای و استفاده از مدل‌های کسب‌وکاری پیچیده‌تر

چشم‌انداز فناپ برای سال ۱۴۰۴

ارزش‌های بنیادین 

مسئولیت‌پذیری و تمامیت در قبال همه اجزا سازمان و صیانت از نام تجاری آن

جانشین‌پروری

شفافیت و صداقت در تعامل با مشتریان، همکاران، سهام‌داران و رقبا

بهره‌وری و نوآوری مداوم

اهتمام به نتیجه نهایی و ارائه بهترین کیفیت ممکن

استراتژی‌های کلان

هدف‌های کمی 

کسب جایگاه در میان 10 شرکت برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه خاورمیانه 

درآمد سالیانه معادل حداقل 1% تولید ناخالص داخلی کشور 

ایجاد اشتغال پایدار مستقیم برای 10.000 نفر و مرتبط برای 100.000 نفر 

هدف‌های کیفی

برترین بازیگر زیست‌بوم دیجیتال کشور در حوزه فناوری مالی 

ارائه الگوی زندگی هوشمند ایرانی

طراحی و عرضه محصولات و خدمات در تراز جهانی

توسعه پایدار و افزایش مداوم توان مدیریت و اجرای پروژه‌ها و طرح‌های کسب‌وکاری بین‌المللی

معرفی اعضا
مدیرعامل
هيئت‌ مدیره

دکتر شهاب جوانمردی

مدیرعامل هلدینگ فناپ